100% Henna 1kg

951

Nový produkt

V Indii, kde henna vďaka výnimočným klimatickým a pôdnym podmienkam dosahuje najvyšších kvalít, sa v biologickom hospodárstve pestuje naša jedinečná najemno zomletá a 3x filtrovaná, čistá indická henna.

Viac detailov

20,40 € s DPH

Detaily

Indická prírodná henna je prášok získaný z vysušených a rozdrvených lístkov tradičnej indickej rastliny Lawsonia Inermis, ktorá obsahuje čisto prírodnú látku lawson, ktorá sa viaže na vlasové proteíny a vytvára medený odtieň.

Okrem toho lístky a semiačka tejto rastlinu majú ozdravné účinky. Zanechávajú vlasy lesklé, hebké a chránia pokožku hlavy pred lupinami či inými kožnými chorobami. Henna tak dodáva vlasom prirodzený lesk a charakteristický červeno hnedý odtieň. Má trvalé farbiace účinky bez toho, aby obsahovala amoniak, peroxid, parabény, ťažké kovy či iné chemické aditíva.

NA AKÚ FARBU VÁM HENNA CHYTÍ?

Prírodné farby nemajú schopnosť zosvetlovať vlasy, farbia v závislosti od pigmentácie Vašich vlasov, čím sú pôvodné vlasy tmavšie tým menší bude farebný efekt.

Prírodné farby tiež majú tú vlastnosť, že nechytajú u každého rovnako.

Pôvodná farba vlasu:

Orientačné zafarbenie po aplikácii:

Banner_odtiene_vlasov_Henna,Indigo Amla

MÝTY O HENNE

Henna mi chytí do zelena...

Pravá 100% čistá henna farbí len a len do medených odtieňov v závislosti od aktuálnej pigmentácie vlasov. 

Do zelena však henna môže zreagovať v prípade, že nepoužijete čistú hennu, ale hennu s metalickými aditívami. Niekedy sa do menej kvalitnej henny primiešavajú chemické prísady na podporenie červených pigmentov.

Na chemicky farbené vlasy, hennu už používať nemôžem...

Po farbení chemickými farbami odporúčame dodržať minimálnu dobu 4týždňov pred aplikáciou henny. Je to z dôvodu, aby henna dokázala preniknúť do štruktúry vlasu a odovzdať mu farebný pigment a blahodárne účinky.

S hennou sa dajú vlasy prefarbiť na akúkoľvek farbu...

Prírodna henna farbí vlas vždy len do medenných odtieňov v závislosti od jeho pigmentácie. Naopak henny, ktoré farbia inak ako do medena, sú henny s prídavkom farbiva. Ak Vám medený odlesk vyhovuje, vždy je lepšie použiť práve čistú hennu, nakoľko pri nej si môžete byť istá maximálnymi ozdravujúcimi a vyživovacími učinkami pre vlasy. Pre naše zákazničky, ktorým medená farba nevyhovuje sme pripravili, niekoľko alternatív, ktoré môžete nájsť v časti Nové odtiene.

NÁVOD NA APLIKÁCIU

Do misky si pripravíme od 50g henny pri krátkych po 100g pri dlhých vlasoch. Prášok zalejeme vodou alebo inou zálievkou pri teplote cca 60° C. Masu riadne premiešame.

Vytvorenú kašu nanesieme na umyté a mierne vlhké vlasy, ktoré potom prikryjeme igelitovou čiapkou a uterákom.

Prípravok necháme pôsobiť minimálne jednu až po dobu niekoľkých hodín. S dĺžkou pôsobenia rastie intenzita farbiacich a blahodarných účinkov henny. Vezmite si zatiaľ svoju obľúbenú knižku :)

Vlasy dôkladne umyjeme a ošetríme bežným postupom.

Zaujímavý postup a triky na aplikáciu nájdete aj na blogu Dady Barokovej v článku Hennujem indickou hennou 

Upozornenie! Pred použitím henny a ostatných prírodných farbív sa neodporúča používať šampóny a kondicionéry so silikónmi, ktoré zabraňujú preniknutiu prírodných pigmentov do štruktúry vlasu. Vlasy by mali byť čisté a bez zvyškov fixačných tužidiel a sprejov.
Uchovávajte na suchom a tmavom mieste.

Hodnotenie zákazníkov

Hodnotenie 
2017-06-16

hena

Skvela hena. Tiež som vyskusala Khadi,Shea Butter ale ta vasa je naj. Jednoduche nanasanie,skvele krytie. Vdaka.

  • 1 z 1 ľudí označili, že im tento názor pomohol.
Hodnotenie 
2017-01-16

Henna

S touto hennou som veľmi spokojná, je najemno zomletá,ľahko sa zmýva. Vyskúšala som rôzne henny,ale táto je najlepšia.A výborná cena za kilo.

  • 1 z 1 ľudí označili, že im tento názor pomohol.
Hodnotenie 
2016-11-09

Henna

Dobrý deň,
Hennu z vašej stránky objednávam už skoro rok a som maximálne spokojná. Nie len so samotným produktom, ale aj s vaším prístupom, nemala som žiadne problémy s doručením, s platbami. Vaša stránka je naozaj veľmi prehľadná, človek sa v nej rýchlo zorientuje, vyberie si čo potrebuje, objedná a zaplatí. Hennu som kúpila aj svojej mamke, ktorá mala roky problémy s vypadávaním, riedkymi a slabými vlasmi, a vyskúšala naozaj hocičo, ale až henna jej pomohla, a vyzerá naozaj úžasne. :)
Ďakujeme :)

  • 1 z 1 ľudí označili, že im tento názor pomohol.
Hodnotenie 
2016-10-19

Henna

Henna je super vec, moje vlasy su od zacatia pouzivania ovela lesklejsie a zdravsie + rychlejsie rastu.

  • 1 z 1 ľudí označili, že im tento názor pomohol.

Napíšte Váš názor!

Napísať názor

100% Henna 1kg

100% Henna 1kg

V Indii, kde henna vďaka výnimočným klimatickým a pôdnym podmienkam dosahuje najvyšších kvalít, sa v biologickom hospodárstve pestuje naša jedinečná najemno zomletá a 3x filtrovaná, čistá indická henna.